Jak vybrat ideální vánoční dárek pro každého

Potěšte všechny, které máte rádi
SCANquilt tipy na dárky

Jsou pro Vás Vánoce náročným obdobím, kdy chcete udělat svým blízkým radost, ale nevíte jak? Poradíme Vám, jak vybrat ideální vánoční dárek pro každého. Potěšíte tak svou maminku, tatínka nebo sourozence. Vyberte originální dárek také pro své děti, kamarády nebo třeba sousedy.

Kdy začít s výběrem

Myslíte si, že je na výběr dárku příliš brzy? Opak je pravdou. Vyberte dárek nyní a v předvánočním shonu si dejte nohy nahoru a užijte si zasloužený odpočinek, například u horké čokolády a oblíbeného filmu. Zatímco se ostatní budou tlačit ve frontách v obchodech, Vy můžete v klidu svého domova zabalit dárky a užít si pohodovou sváteční atmosféru.

Pokud chcete, aby byl výběr dárku příjemnou aktivitou, mějte plán. Naplánovat si můžete nejen to, komu dárek vyberete, ale také si promyslete cenový rozsah. Možná si s přáteli nebo kolegy chcete dát jen maličkost, snažte se tedy stanovený rozpočet nepřesáhnout a neuvádějte ostatní do rozpaků. Naplánujte si, jak dárky zabalíte. Použít můžete klasický balicí papír, jednobarevný papír s přízdobou nebo ozdobné a dárkové krabice. Ty se dají poté využít v domácnosti i dalšími mnoha způsoby.

TIP: Před výběrem dárků si udělejte jmenný seznam. Napište si, koho chcete na Vánoce obdarovat a využijte možnost nakoupit vše na jednom místě. Pokud víte, že maminku potěší vždy něco pro zahřátí, vyberte například hřejivou a nadýchanou přikrývku a zpříjemněte svým blízkým zimní období designovým a zároveň funkčním dárkem. Potěšit hřejivým dárkem můžete i své sourozence, prarodiče, nebo dokonce i ty nejmenší členy rodiny.

Dárky pro muže a ženy

Hledáte vhodný dárek pro muže, nebo pro ženu? Vyberte z dárků, které se hodí pro každého a zjednodušte si to. Vsaďte na jistotu s dárkem, který zahřeje, bude praktický, ale také může skvěle dekorovat domácnost. Napadlo Vás, že například vlněná deka nebo pléd se může použít při lenošení u televize, ale hodí se i jako přehoz na křeslo nebo sedací soupravu? Snažte se při výběru dárku myslet také na styl domácnosti a případně barvy v jednotlivých místnostech. Pokud si nejste jisti oblíbenou barvou, zeptejte se na ni toho, komu dárek vybíráte.

Vybíráte-li dárek pro milovníka vánočních svátků, rozhodně neuděláte chybu povlečením s vánočními motivy. Užijte si nejkrásnější svátky roku s tematicky vyzdobeným domovem. Vánoční povlečení je skvělým dárkem také pro děti. Vneste kouzlo Vánoc i do jejich pokoje a nezapomeňte na další společnou výzdobu. Chybět by neměla vánoční světýlka na okně nebo přímo nad postelí. Vánoční povlečení si přímo říká o to, abyste je doplnili i vánočním pyžamem, měkkým polštářkem a plyšovým kamarádem.

Dárek, který potěší každého

Přemýšlíte nad tak trochu univerzálním dárkem, který potěší opravdu každého? K zimě rozhodně patří vše, co zahřeje. Od plédů, dek a přehozů až po huňaté župany a hebké ručníky. Vyberte měkký a hebký župan nejen pro babičku a maminku, ale také pro tatínka, případně dědečka. Uvidíte, že po rozbalení dárků si užijete společně zbytek vánočního večera v právě darovaném županu.

Má Vaše rodina i přátelé v oblibě spíš praktickou stránku dárků? Co takhle spojit dekorativní vlastnosti s těmi funkčními? Vyberte pro své blízké pletené dekorační povlaky na polštářky. Ty se hodí nejen do ložnice, ale také do obývacího pokoje či terasu. Víte, kolik lidí má svůj oblíbený polštář, bez kterého nemohou usnout?

Pamatujete si své dětství a neoblíbenost měkkých dárků? V současné době je to už dávno jinak. Jen si vzpomeňte, kolik dětí si právě na Vánoce přeje krásnou huňatou dečku nebo třeba nové oblečení. Měkké dárky v podobě designových plyšových kamarádů různých barev a vzorů však potěší i Vaši sestru nebo třeba tetu. Kdo by nechtěl trávit zimní dny v objetí hebkého a měkkého plyšáka, se kterým může spát, dívat se na oblíbený film nebo jen tak lenošit. A v nabídce jsou i roztomilí losíci!

Pro nerozhodné

Nebojte se zeptat nejen dětí, ale i dospělých, co se jim líbí a co by jim udělalo radost. Abyste zachovali určité překvapení, požádejte kamarády, rodinu nebo kolegy, ať vám řeknou třeba i pět věcí, které by si přáli. Následně vyberte jeden nebo dva dárky jako překvapení. Další možností, jak se dozvědět, co si ostatní přejí, je psaní dopisu Ježíškovi. Nebojte se nechat napsat podobný dopis i své rodiče, kamarády nebo třeba svého partnera.

TIP: Pokud stále váháte, co svým blízkým darovat a jak je na Vánoce překvapit, nadělte jim pod vánoční stromeček dárkový poukaz. Nebudete muset řešit, jestli se jim Vámi vybraná věc hodí do domácnosti, zda na ni mají místo, nebo ji dokonce už nemají dvakrát. Nechte své blízké, aby si dárek vybrali sami podle toho, co zrovna potřebují nebo po čem jejich srdce touží.

Ať už vybíráte dárek na Vánoce, nebo k jiné příležitosti, kombinujte společně i dva až tři dárky. Máte víc dětí, vnoučat nebo třeba nejlepších kamarádek? Připravte pro ně nejen pletený dekorační povlak na polštářek, ale vyberte k němu i pletený pléd nebo hřejivou deku, případně můžete nakombinovat vánočně laděné utěrky, zástěry a chňapky. Vytvořte si vánoční balíčky, které potěší i páry.

Při výběru dárků si snažte představit, jakou emoci v druhých vzbudíte. Pokud je ve Vaší představě smích, radost, případně dojetí, podařilo se Vám vybrat ideální dárek a své milé opravdu potěšit. Navíc už jen samotným výběrem dárku ukazujete svým blízkým, že Vám na nich záleží, a to je přesně to kouzlo, jež by správné Vánoce měly mít.

Náš výběr vánočních dárků jsme aktualizovali 7.11.2023.

62 prodejen po celé ČR
Žijeme s Vámi již 30 let
Doprava zdarma nad 2500 Kč
Výběr z 600 vzorů povlečení