Dekorační povlak na polštáře do postele. Reálná fotografie povlečení v interiéru.

Jak prát polštáře?

Kvalitní polštáře SCANquilt udržujte podle doporučení na všité etiketě u povlaku i u výplně výrobku. Před prvním použitím nový polštář vybalte a protřepejte. Výplně z prostorově tvarovaných vláken získají požadovaný objem i polohu uvnitř povlaku. Speciální polštáře s výplní z paměťové pěny, vody nebo s pružinami pouze vybalte a můžete ihned používat.

Polštáře s výplní z dutých vláken

Polštáře doporučujeme prát v pračce po 6 měsících používání, častěji jen v případě výraznějšího znečištění. Obvyklá teplota praní je 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme polštáře se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna). Perte v pračce s náplní na min. 7 kg suchého prádla, použijte přibližně 1/3 obvyklé dávky pracího prostředku, program nastavte na větší počet máchání a odstřeďování na nejnižší otáčky po co nejkratší dobu.

Polštáře doporučujeme sušit v sušičce pouze při nastavení speciálního programu. Během používání polštáře pravidelně větrejte, abyste přirozeně odstranili přebytečnou vlhkost uvnitř výplně. Polštáře nežehlete a chemicky nečistěte.

Péřové polštáře

Péřové výrobky SCANquilt obsahují pouze nové peří, které nikdy dříve nebylo použito ani recyklováno z jiných péřových výrobků. Zdravotní nezávadnost je garantována sterilizací peří při teplotě 110 °C. 

Díky dodržení náročných technologických postupů výroby je možné péřové polštáře SCANquilt prát. Použijte pouze malé množství speciálního pracího prostředku, perte podle pracích symbolů a jen velmi mírně odstřeďujte. Sušte v sušičce při běžné teplotě (max. 80 °C) tak dlouho, dokud výplň není úplně suchá. Pokud výrobek nebudete sušit v sušičce, je třeba počítat s tím, že dokonalé vyschnutí trvá až několik dní a polštář je nutné často protřepávat. Doporučujeme využít profesionální prádelnu, která Vám polštář vypere a usuší. 

Polštáře s náplní z peří nevystavujte přímému slunci (odstraníte tak přirozenou vlhkost peří), neklepejte (porušíte strukturu peří a polštář pak nebude načechraný) ani nevysávejte povrchovou tkaninu (poškodíte tak nepropustnost povrchu sypkoviny). Doporučujeme pravidelné protřepávání a větrání během pěkného počasí, aby se odstranila nadbytečná vlhkost uvnitř polštáře. Péřové polštáře nežehlete a chemicky nečistěte.

Zdravotní polštáře 

Zdravotní polštáře s výplní z paměťové pěny, vody nebo s pružinami prát nelze s výjimkou polštáře CLINIC.

Získejte svůj kupón na slevu 200 Kč za odběr novinek.
Udělejte si radost u nákupu nad 1000 Kč.
Děkujeme!
Poslali jsme Vám potvrzení.
Děkujeme za Váš zájem, ale vypadá to, že na tento e-mail jsme již v minulosti slevu poslali.
Ochrana osobních údajů je pro nás důležitá.