Jak vybrat přikrývku?

Při výběru přikrývky se rozhodujte podle Vašich osobních potřeb, vedle rozměru vybírejte podle hřejivosti, preferované výplně, provedení přikrývky a v neposlední řadě podle zdravotních požadavků. Přikrývka by Vás měla především příjemně hřát, být lehká, splývavá a snadno udržovatelná.

Rozměr přikrývky

zvolte podle Vašich proporcí:) a velikosti oblíbeného povlečení. V naší nabídce naleznete

Výplňové materiály

Prošívané přikrývky SCANquilt jsou plněny nealergenními dutými polyesterovými vlákny, při jejichž vrstvení ve formě jemných pavučin nepoužíváme žádné chemikálie, proto si zachovávají měkkost, splývavost a objemovou stálost po dlouhou dobu. Přikrývky s dutými vlákny jsou lehké, snadno se udržují a lze je prát při teplotě 60 - 95 °C.

Při požadavcích na vysokou hygienu lůžka, např. u alergiků, doporučujeme přikrývky s antibakteriálními dutými vlákny se stříbrem, které aktivně zamezuje šíření mikroorganismů a tím udržuje prostředí pro Váš spánek čistší a sterilnější.

Pro příznivce tradičních péřových výrobků máme v nabídce luxusní péřové přikrývky s 90 - 100% podílem prachového peří, které velmi dobře pohlcuje vlhkost během spánku a udržuje přirozenou teplotu těla. V našich přikrývkách používáme pouze nové peří, které nikdy dříve nebylo použito ani recyklováno z jiných péřových výrobků. Pro garanci zdravotní nezávadnosti prochází peří při zpracování sterilizací při teplotě 110 °C.

Hřejivost přikrývky

vybírejte podle teploty ve Vaší ložnici, ročního období a především podle Vašich pocitů a vnitřního "tepelného motoru", protože někdo potřebuje spát pod duchnou i v létě a někdo naopak i v zimě větrá a vyžaduje co nejlehčí přikrývku. Hřejivost přikrývky, nebo-li její schopnost izolovat Vaše teplo, je určena typem a množstvím výplně.

Do vytápěné místnosti, v letním období nebo pokud je Vám neustále horko, vybírejte lehké přikrývky s menším množstvím výplně a mírnou hřejivostí. Z naší nabídky doporučujeme nejoblíbenější letní přikrývku CLASSIC SLIM, lehkou CLASSIC LIGHT nebo antibakteriální COMFORT COTTON LIGHT.

Celoroční přikrývky tepelně vyhovují většině lidí po celý rok, vyjma skutečně nejteplejších dní v roce, pro které doporučujeme vybavit se lehčí přikrývkou. Naším nejprodávanější modelem je CLASSIC, pro alergiky jsme vyvinuli MEDIC SILVER se stříbrem a pokud si chcete dopřát něco výjimečného, zvolte EXCLUSIVE LYOCELL nebo peřinu COMTESSA PLUS s 90 % prachového peří.

Pro skutečně vysoký tepelný komfort a pro zimomřivější jedince jsou vhodné hřejivé thermo přikrývky se silnější vrstvou výplně a pevným spojením dvou přikrývek, mezi nimiž vzniká izolační vzduchová kapsa. S přikrývkou THERMO PLUS a nejhřejivější COMFORT THERMO  Vám zcela jistě zima nebude. 

V naší nabídce najdete také univerzální praktickou přikrývku 3v1 tvořenou spojením dvou samostatných přikrývek (celoroční a letní) suchým zipem. V zimě si jejich spojením vytvoříte thermo přikrývku s dobře izolující vzduchovou kapsou, na jaře přikrývky odepnete a použijete samostatně celoroční, v horkých letních dnech se pak přikryjete jen přikrývkou letní.


Spánku a odpočinku věnujeme třetinu života. Prožijte ho příjemně v náručí komfortních přikrývek SCANquilt, okouzlí Vás svou lehkostí, jemným omakem i kvalitním zpracováním. Přejeme Vám klidné spaní.

… je prokázáno, že kdo spokojeně spí, žije krásný a spokojený život:)
Váš SCANquilt

Získejte svůj kupón na slevu 200 Kč za odběr novinek.
Udělejte si radost u nákupu nad 1000 Kč.
Děkujeme!
Poslali jsme Vám potvrzení.
Děkujeme za Váš zájem, ale vypadá to, že na tento e-mail jsme již v minulosti slevu poslali.
Ochrana osobních údajů je pro nás důležitá.