Žena v posteli s povlečením SCANquilt s geometrickým vzorem a pastelovými barvami.

Jak vybrat polštář pro pohodlné spaní?

Výběr vhodného polštáře je klíčový pro pohodlný spánek. Dobrý polštář Vám zajistí správnou oporu krční páteře a hlavy, zatímco ten proleželý způsobí problémy s usínáním, bolesti páteře a nepohodlí po celou noc.

Volba polštáře musí odpovídat způsobu Vašeho spaní (na zádech, na boku, na břiše). Při spaní na zádech by se měl používat středně měkký polštář, při spaní na břiše měkký nízký polštář a při spaní na boku byste měli mít pevnější vyšší polštář.

Měkkost a poddajnost polštáře je dána druhem výplně (dutá polyesterová vlákna, peří, paměťová pěna, spirálové pružiny, voda), výšku určuje množství výplně a tvar (konstrukce) polštáře. Pokud si nejste jisti výběrem a výšku polštáře si chcete upravit podle svého, je pro Vás ideální volbou polštář s regulací množství výplně. Tyto polštáře jsou opatřeny zipem, takže si můžete výplň libovolně odebírat či přidávat.

Důležitým aspektem při výběru jsou také povrchové tkaniny, které propůjčují polštářům další funkční vlastnosti – např. aloe vera má blahodárné účinky na pokožku, směsové materiály bavlna - polyester umožňují praní až na 95 °C.

Pokud polštáře často perete, jistě se Vám osvědčí typ se samostatně pratelným vrchním návlekem. Jednoduše rozepnete zip, sundáte návlek a nemusíte prát celý polštář, déle Vám pak vydrží.

Rozměry polštářů

Klasické, u nás nejrozšířenější polštáře pro Vás vyrábíme v rozměru 70 x 90 cm a 50 x 70 cm. Zdravotní a relaxační polštáře s paměťovou pěnou nebo speciálním tvarem mají obvykle velikost cca 40 x 60 cm a lze na ně použít povlak o rozměru 50 x 70 cm. Ložnici a celý interiér si můžete doplnit a zkrášlit mnoha malými polštářky s jednobarevnými ložními povlaky nebo atraktivními dekoračními povlaky

Pro děti naleznete v našem sortimentu nízký kojenecký polštář a o něco málo vyšší pro malé děti, oba v rozměru 45 x 65 cm. Tyto polštáře nemají z důvodu bezpečnosti zip pro úpravu množství výplně, aby nemohlo dojít k náhodnému vdechnutí vloček. 

Jakou vybrat výplň v polštáři

Většina lidí dnes používá polštáře s nealergenní výplní z polyesterových dutých vláken, jejichž výhodou je možnost odebrání nebo přidání výplně, snadné praní a rychlé schnutí. Při vyšších hygienických nárocích, např. u alergiků, jsou vhodné polštáře obsahující ve výplni ionty stříbra, které zamezují šíření mikroorganismů. 

Pokud se necítíte zcela pohodlně, musíte experimentovat a hledat. Doporučujeme vyzkoušet nejdříve péřový polštář, unikátní vlastnosti peří jsou stále nenahraditelné a spolu s důmyslnou vícekomorovou konstrukcí možná objevíte svůj dokonalý polštář.

Při problémech s krční páteří mohou pomoci speciální polštáře z paměťové pěny (tzv. líné pěny), které se vlivem tlaku a teploty vytvarují a poskytují ideální polohu při spánku. Pokud si stěžujete, že se Vám polštář neustále "chumlá" a kvůli tomu se necítíte pohodlně, vyzkoušejte polštář s vodní náplní, dokonale se přizpůsobuje jakémukoliv pohybu a neustále podepírá Vaši krční páteř ve správné poloze. Obdobné vlastnosti nabízí pružinové polštáře, které jsou však určeny pro ty, co mají rádi o něco pevnější oporu hlavy. 

Nealergenní dutá vlákna

Polštáře plněné prostorově tvarovanými (3D) dutými vlákny ve tvaru vloček si zachovávají stálost objemu a mají vysokou schopnost regenerace po vyprání. Polštáře jsou nealergenní a nepodporují ani nezhoršují žádné alergie. V nabídce máme také polštáře se speciální výplní ze směsi dutých vláken a mikrovláken připomínající prachové peří, které zajistí polštáři příjemnou měkkost.

Konzistence výplně z dutých vláken ve tvaru vloček umožňuje vyrábět polštáře s možností úpravy množství výplně a tedy výšky a měkkosti polštáře. Novou náplň lze kdykoliv samostatně dokoupit a polštář doplnit nebo po delší době používání výplň úplně vyměnit. 

Antibakteriální výplň se stříbrem

Polštáře s antibakteriální výplní s ionty stříbra jsou určeny především pro alergiky. Stříbrná vlákna zatkaná ve tkanině povlaku spolu se stříbrem ve výplni povlaku zajišťují vysokou hygienu lůžkoviny, aktivně zamezují množení mikroorganismů a tím i případné alergické reakci.

Paměťová pěna

Polštáře z paměťové pěny reagují na tlak a teplotu Vašeho těla a udržují hlavu i krční páteř v ideální poloze po celou noc. Z této polyuretanové pěny vyrábíme polštáře jak v nízkém provedení vhodné i pro děti, tak různě tvarované (anatomické) polštáře podporující správnou polohu při spaní.

Peří

Polštáře plněné prachovým peřím patří stále mezi jedny z nejoblíbenějších. V naší nabídce naleznete péřové polštáře s několika komorami, ve kterých je vhodně kombinována směs peří a prachového peří pro dosažení požadovaného objemu, hebkosti a poddajnosti. Prošívané komory zamezují nerovnoměrnému pohybu výplně a polštáře jsou tak velmi pohodlné. 

V našich péřových výrobcích používáme pouze nové peří, které nebylo dříve použito v jiném výrobku. Zdravotní nezávadnost garantuje sterilizace peří při teplotě 110 °C. Pro úplnou spokojenost doporučujeme péřové výrobky každý den dobře protřepat a za pěkného počasí větrat, aby v peří nezůstávala ani zbytková vlhkost.

Spirálové pružiny

Pružinové polštáře Vám budou vyhovovat, pokud máte rádi pevnější a zároveň přizpůsobivé polštáře. Samostatné kovové pružiny vyrobené z kvalitního materiálu odolávají slehávání a umožňují cirkulaci vzduchu uvnitř polštáře. Okamžité přizpůsobení pružin jakémukoliv pohybu hlavy zaručuje, že hlava, krk a páteř jsou stále v ideální rovině. Pružiny jsou vzájemně propojeny v kapsičkách z netkané textilie a tento systém je použitý i v nejkvalitnějších pružinových matracích. Pružiny mohou být v obalu z paměťové pěny nebo dutých nealergenních vláken.

Voda

Unikátní polštáře s vodou naplněnou v ochranném vnitřním vaku blahodárně přispívají k výborné kvalitě spánku. Výšku si jednoduše nastavíte množstvím vody, kterou do obalu napustíte. Tyto relaxační zdravotní polštáře s vodní výplní poskytují mimořádně pohodlnou a správnou polohu hlavy během odpočinku.

 

V kolekci polštářů použijte praktické filtry, ušetří Vám čas a zjednoduší volbu správného rozhodnutí. Jak ideálně pečovat o polštář, aby se Vám na něm stále krásně spalo se dočtete v článku Péče a praní polštářů. 

Kvalitní spánek je jednou z nejdůležitějších věcí v našem životě. Díky správné volbě polštáře prožijete každou noc v pohodlí a ráno budete krásně odpočatí.
Přejeme Vám krásné snění i kvalitní odpočinek.
Váš SCANquilt 

Získejte svůj kupón na slevu 200 Kč za odběr novinek.
Udělejte si radost u nákupu nad 1000 Kč.
Děkujeme!
Poslali jsme Vám potvrzení.
Děkujeme za Váš zájem, ale vypadá to, že na tento e-mail jsme již v minulosti slevu poslali.
Ochrana osobních údajů je pro nás důležitá.