Jak povléct povlečení? Žena povléká povlečení SCANquilt, reálná fotografie.

Jak prát povlečení, aby bylo stále jako nové?

Kvalitní materiály povlečení SCANquilt udržujte podle doporučení na všité etiketě u každého výrobku. Před prvním použitím povlečení vyperte na maximální možnou teplotu dle etikety s delším programem i mácháním. Potištěné tkaniny mohou mít na povrchu vláken malé množství zbytkové barvy z výroby, která se odepere během prvního praní, proto novou lůžkovinu neperte na nižší teplotu, než je uvedeno na etiketě.

Praní povlečení

Bavlněné povlečení perte při max. teplotě 60 °C, povlečení ze lnu a mikroflanelu VELUR perte při max. teplotě 40 °C. Aby Vám barevné povlečení dlouho vydrželo, perte jej vždy rubem navrch s uzavřeným uzávěrem a tmavé barvy oddělte od světlých. Nepřekračujte objem Vaší pračky a neplňte ji povlečením až po okraj, mnoho materiálu a vyšší rychlost při ždímání vytvoří více lomů na textilii, které jen tak nevyžehlíte.

V dnešní době není nutné povlečení vyvářet, prací prostředky mají vysokou schopnost čištění a šetří nám čas. Barevné a potištěné textilie také chemicky nečistěte ani nebělte, chemické zesvětlovače obsahují chlor, který způsobuje barevnou nestálost a oslabuje strukturu bavlněných vláken. Nedoporučujeme také používat aviváž, obsahuje látky, která vlákna sice změkčí, ale zároveň sníží jejich prodyšnost a schopnost vstřebávat vlhkost.

Sušení povlečení

Ideální je sušit povlečení v závěsu, sklady po vyprání se narovnají a textilie se bude lépe žehlit. Sušení v sušičce je možné pouze u hladké bavlny, použijte šetrný program s nižší teplotou, která přírodní vlákno nepřesuší a nepoláme. U povlečení ze lnu, u povlečení s nežehlivou úpravou (non-iron) nebo úpravou pro snadné žehlení (easy-care) je sušení v sušičce zcela zakázáno, protože při tomto typu sušení nedochází k požadované regeneraci lomů vláken.

Žehlení

Žehlit nemusíte textilie se speciální nežehlivou úpravou nebo materiálovým složením, které po vypnutí a sušení v závěsu žehlení nevyžadují. Krepové povlečení nežehlete vůbec, porušila by se tak jeho typická struktura. Hladkou bavlnu a len žehlete na vyšší stupeň, nejlépe po rubové straně lůžkoviny. Povlečení nemandlujte, pokud je uzávěr na zip, plastové zoubky nesnesou vysokou teplotu a zatavily by se.

... je prokázáno, že lidé spící v příjemném povlečení se k sobě více tulí:)
Váš SCANquilt

Získejte svůj kupón na slevu 200 Kč za odběr novinek.
Udělejte si radost u nákupu nad 1000 Kč.
Děkujeme!
Poslali jsme Vám potvrzení.
Děkujeme za Váš zájem, ale vypadá to, že na tento e-mail jsme již v minulosti slevu poslali.
Ochrana osobních údajů je pro nás důležitá.