Polštáře a zdravotní polštáře pro pohodlné spaní

Kvalitu spánku nejvíce ovlivňují polštáře. Důležitým hlediskem při jejich výběru je možnost regulace množství výplně a nastavení výšky a měkkosti přesně podle Vašich pocitů.

Polštáře SCANquilt jsou díky použití kvalitních dutých polyesterových vláken nealergenní, nepodporují a nezhoršují žádné alergie. Antibakteriální řada MEDIC navíc obsahuje ve výplni ionty stříbra, aktivně tak působí proti mikrobům.

Zdravotní relaxační polštáře se speciálním tvarem, paměťovou pěnou nebo vodní výplní poskytují ideální oporu hlavy a krční páteře. Tuto kategorii polštářů zkuste, pokud Vám nevyhovují běžné polštáře.


od 690 Kč
polštář BASIC
 
od 750 Kč
polštář SOFT
 
od 990 Kč
polštář CLASSIC MO - méně objemný
lze regulovat výšku
od 490 Kč
polštář CLASSIC
lze regulovat výšku
od 1790 Kč
polštář COMFORT COTTON - antibakteriální
lze regulovat výšku
od 650 Kč
péřový polštář COMTESSA
 
od 2250 Kč
polštář COMFORT AQUA s vodou - zdravotní
lze regulovat výšku
od 350 Kč
válec CLASSIC
 
od 350 Kč
váleček CLASSIC
 
od 990 Kč
polštář LUNA - kojící
 
od 195 Kč
polštářek - výplňový
 
od 350 Kč
polštářek COMFORT PLUS
 
od 255 Kč
nepropustný návlek PROTECT
 
od 450 Kč
polštář podkova DUO
 

Vybíráme polštář...

Výběr správného polštáře je klíčový pro pohodlný spánek, před jeho nákupem je nutné si ujasnit několik parametrů:
- rozměr, který Vám vyhovuje a odpovídá Vašemu způsobu spaní
- typ výplně, např. dáváte-li přednost nealergenní výplni z polyesterových vloček, kvalitnímu peří, paměťové pěně, vodnímu polštáři nebo antibakteriální výplni s ionty stříbra vhodné pro alergiky a astmatiky
- typ polštáře, vybírat můžete polštář běžného tvaru nebo pokud máte obtíže s krční páteří, může Vám vyhovovat některý ze speciálně tvarovaných zdravotních (relaxačních) polštářů
- zip pro regulaci množství výplně je ideální, pokud si budete chtít upravit výšku a měkkost polštáře přesně podle svých potřeb


Rozměry polštářů

Nejběžněji používanými rozměry v ČR jsou 70 x 90 cm a 50 x 70 cm, některé zdravotní polštáře SCANquilt mají velikost 40 x 60 cm. V naší nabídce samozřejmě naleznete i malé polštářky 40 x 40 cm, 45 x 45 cm, 50 x 50 cm nebo podlouhlý 45 x 90 cm.


Druhy výplní

Nealergenní polyesterová dutá vlákna ve tvaru vloček
Ve všech polštářích SCANquilt, vyjma péřových a s paměťovou pěnou, je použita nealergenní výplň SCANsoft, kterou tvoří prostorově tvarovaná (3D) dutá polyesterová vlákna ve tvaru vloček. Polštáře plněné těmito vločkami si zachovávají stálost objemu a mají vysokou schopnost regenerace po vyprání.
Nejprodávanějším polštářem s touto výplní je CLASSIC se zipem, který umožňuje regulaci množství výplně a tím i jeho výšky a měkkosti.

Nealergenní mikrovlákna
Luxusní model EXCLUSIVE SATÉN je plněn velmi jemnými mikrovlákny připomínajícími prachové peří a nepochybně Vám nabídne spánek jako na obláčku. Pro dodání správné výšky jsou mikrovlákna ve směsi s objemnějšími vločkami SCANsoft.

Antibakteriální výplň se stříbrem
Pro alergiky či astmatiky, kteří mají vysoké nároky na hygienické prostředí ve své ložnici, doporučujeme antibakteriální polštáře se stříbrem. Ionty stříbra ve výplni polštářů MEDIC a MEDIC SILVER přirozeně zabraňují výskytu mikroorganismů a snižují tak alergické reakce organismu. U modelu MEDIC SILVER jsou navíc ve tkanině stříbrná vlákna, která znásobují antialergenní účinky.

Paměťová pěna, tzv. líná pěna
Zdravotní polštáře z paměťové pěny se vlivem tlaku a teploty vytvarují přesně podle Vašeho těla, proto jsou vhodné, pokud hledáte dokonalou relaxaci nebo úlevu od bolestí krční páteře. Model ANATOMIC s tvarovaným profilem uspokojí ty, kteří mají rádi anatomicky podepřenou krční páteř. CLINIC je vhodný, pokud upřednostňujete velmi nízkou rovnou podložku pod hlavou nebo pro děti.

Voda
Unikátní polštář COMFORT AQUA s vodním vakem nabízí dokonalou přizpůsobivost při změně polohy hlavy, množstvím vody regulujete jeho výšku a měkkost a nikdy se neslehne. V klinické studii o celkové kvalitě spánku získal nejlepší výsledky. Voda ve vaku je tepelně izolována a nestudí, její výměna se provádí 1x ročně.

Peří
Příznivci klasických péřových polštářů jistě ocení promyšlený 3komorový polštář COMTESSA PLUS, na jehož prachovém peří ve vnější komoře máte položenou hlavu a vnitřní komora s peřím zajišťuje správný objem. Luxusní polštář TOP DREAM se čtyřmi komorami plněný výběrovým prachovým husím peřím se díky své elasticitě chová obdobně jako paměťová pěna. Usínání na něm se nemusí bát ani alergici.


Polštáře pro děti

Dětské polštáře vyrábíme pouze bez zipu z důvodu bezpečnosti, aby nemohlo dojít k náhodnému vdechnutí či polknutí výplně. Polštář CLASSIC 45 x 65 cm nabízíme ve dvou provedeních. Jako tenkou podložku pod hlavu pro kojence nebo jako běžný, ale méně plněný polštář pro malé děti. Polštář CLINIC 40 x 60 cm s paměťovou pěnou je také vhodný pro děti, protože je nízký, prodyšný a je možné ho prát.


Péče a praní

Polštáře doporučujeme prát po 6-12 měsících, přikrývky po 2 letech. U zdravotních polštářů s paměťovou pěnou lze prát pouze návlek, s výjimkou polštáře CLINIC. Vždy prosím při praní dbejte vyznačených symbolů a používejte 1/3 obvyklé dávky pracího prášku, aby došlo k jeho dokonalému odmáchání, doporučujeme minimálně 5x máchat a odstřeďovat na nejnižší možné otáčky a co nejkratší dobu. Při vyšších nárocích na hygienu s nutností praní až na 95 °C doporučujeme nákup polštářů CLASSIC se směsovou povrchovou tkaninou (65% polyester, 35% bavlna).


... kvalitní spánek je jednou z nejdůležitějších věcí v našem životě.