Jak mít pohodlně ustlanou postel? Fotografie ženy s povlečením SCANquilt.

Jak udržovat a prát přikrývky?

Kvalitní přikrývky SCANquilt udržujte vždy podle doporučení na všité etiketě. Před prvním použitím novou přikrývku vybalte a protřepejte, vlákna výplňového rouna se narovnají a díky vzduchu získají přirozený objem a nadýchanost. 

Přikrývky s výplní z dutých vláken

Přikrývky doporučujeme pravidelně větrat a při běžném používání prát po 2 - 3 letech, častěji jen v případě výraznějšího znečištění. Perte v pračce s náplní na min. 7 kg suchého prádla, použijte přibližně 1/3 obvyklé dávky pracího prostředku, program nastavte na větší počet máchání a odstřeďování na nejnižší otáčky po co nejkratší dobu, jinak může dojít k potrhání výplně. Teplota 60 °C je dostatečná k odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů.

Při vyšších nárocích na hygienu s nutností praní až na 95 °C doporučujeme nákup přikrývek CLASSIC nebo BASIC se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna), která snese i takto vysoké teploty. Pokud přikrývky sušíte v sušičce, používejte pouze speciální program k tomu určený, jinak se při vysoké teplotě naruší a potrhá výplňové rouno. Přikrývky nečistěte chemicky a nežehlete.  

Péřové přikrývky

Péřové přikrývky SCANquilt obsahují pouze nové peří, které nikdy dříve nebylo použito ani recyklováno z jiných péřových výrobků. Zdravotní nezávadnost je garantována sterilizací peří při teplotě 110 °C. 

Peří má unikátní schopnost pohlcovat vlhkost, může pojmout 4-5 % vody, aniž byste ji na omak pocítili, proto je nutné péřové výrobky během pěkného počasí pravidelné větrat. Přikrývky nevystavujte přímému slunci, neklepejte (porušila by se struktura peří a přikrývka pak nebude načechraná) ani nevysávejte povrchovou tkaninu (porušíte nepropustnost povrchu sypkoviny).

Praní péřové přikrývky vždy provádějte pouze podle doporučených pracích symbolů v pračce určené pro náplň na min. 7 kg suchého prádla. Použijte malé množství speciálního pracího prostředku určeného pro praní peří a jen velmi mírně odstřeďujte. 

Peřiny sušte v sušičce při teplotě max. 80 °C tak dlouho, dokud výplň není úplně suchá. Pokud výrobek nebudete sušit v sušičce, je třeba počítat s tím, že dokonalé vyschnutí trvá až několik dní a přikrývky je nutné často protřepávat. Doporučujeme využít profesionální prádelnu, která Vám přikrývku vypere a usuší. Péřové přikrývky nečistěte chemicky a nežehlete.

Získejte svůj kupón na slevu 200 Kč za odběr novinek.
Udělejte si radost u nákupu nad 1000 Kč.
Děkujeme!
Poslali jsme Vám potvrzení.
Děkujeme za Váš zájem, ale vypadá to, že na tento e-mail jsme již v minulosti slevu poslali.
Ochrana osobních údajů je pro nás důležitá.