Přikrývky ... pro ty, kteří umějí spát

Přikrývky a peřiny SCANquilt vyrábíme s láskou a nejvyšší péčí již třicet let. Oblibu si získaly především pro svůj příjemný omak, měkkost, dlouhou trvanlivost a vysoce kvalitní materiály i zpracování. Prošívané přikrývky z dutého vlákna jsou plněny nealergenními polyesterovými vlákny, při jejichž vrstvení ve formě jemných pavučin nepoužíváme žádné chemikálie, proto si naše přikrývky zachovávají měkkost, splývavost a objemovou stálost po dlouhou dobu.

Pro usnadnění výběru té nejvhodnější přikrývky jsme pro Vás připravili filtry, které Vám pomohou nalézt tu nejlepší přikrývku právě pro Vás.

od 550 Kč
přikrývka CLASSIC SLIM
Sq 2 - lehká
od 590 Kč
přikrývka CLASSIC LIGHT
Sq 3 - lehká
od 2990 Kč
přikrývka COTTON SATÉN LIGHT
Sq 3 - lehká
od 1490 Kč
přikrývka SOFT
Sq 4 - celoroční
od 1590 Kč
přikrývka BASIC
Sq 4 - celoroční
od 690 Kč
přikrývka CLASSIC - nejprodávanější
Sq 5 - celoroční
od 2590 Kč
přikrývka COMFORT COTTON - antibakteriální
Sq 4 - celoroční
od 2690 Kč
přikrývka COMFORT COTTON PLUS - antibakteriální
Sq 5 - celoroční
od 4550 Kč
přikrývka MEDIC SILVER - se stříbrem
Sq 4 - celoroční
od 2690 Kč
přikrývka DUPLEX PLUS
Univerzální Sq 3 - Sq 7
od 2190 Kč
přikrývka THERMO PLUS
Sq 7 - thermo
od 5990 Kč
péřová přikrývka COMTESSA PLUS
Sq 6 - celoroční
od 18900 Kč
péřová přikrývka TOP DREAM
Sq 4 - celoroční
od 1290 Kč
botičky THERMO
 

Jak vybírat přikrývky...

Požadavky na přikrývku jsou velmi individuální, při jejím výběru je rozhodující, v jak chladném nebo teplém prostředí spíte a jak se při spánku cítíte tepelně komfortně.
Výběr však začíná volbou rozměru, v našem sortimentu naleznete běžný rozměr 140 x 200 cm, prodlouženou přikrývku 140 x 220 cm na jednolůžko nebo francouzkou (partnerskou) 240 x 200 cm (šíře x délka) na dvoulůžko. Dále je nutné vědět, zda hledáte méně hřejivou lehkou přikrývku (označujeme hřejivostí Sq 2 nebo Sq 3), celoroční (Sq 4, Sq5, Sq 6) nebo teplejší thermo (Sq 7, Sq 9). Možná také zvažujete antialergenní přikrývku se stříbrem nebo kvalitnější, luxusnější přikrývku v duchu nejnovějších trendů.

Zde je několik tipů, co od své přikrývky můžete očekávat s doporučením na naše konkrétní modely.


Lehká přikrývka nebo tenká letní.

Jako letní doporučujeme naši nejtenčí přikrývku CLASSIC SLIM s hřejivostí Sq 2. CLASSIC LIGHT s hřejivostí Sq 3 (obsahuje více výplně) je vhodná také na léto nebo pokud celoročně spíte pod lehkou dekou v teplejší místnosti.


Hledáte naše standardní nejprodávanější celoroční přikrývky?

BASIC Sq 4 a nejprodávanější CLASSIC Sq 5 patří mezi naše nejoblíbenější celoroční modely.

Pokud hledáte nejlevnější celoroční přikrývku SCANquilt, nechte se obejmout měkkou a splývavou SOFT Sq 4, která je provedena z velmi hebké tkaniny ze speciálně upraveného polyesterového mikrovlákna, vyniká svojí jemností, měkkostí, ale i dlouhou trvanlivostí.


Máte rádi opravdu hřejivou přikrývku?

Velmi hřejivá THERMO PLUS Sq 7 je vhodná do chladnějších místností nebo pokud jste zimomřivější.

Tip: DUPLEX PLUS Sq 3-7 - univerzální přikrývka pro všechny sezóny
Dvě samostatné přikrývky, lehká (Sq 3) a celoroční (Sq 4) jsou spolu sepnuty pomocí suchých zipů. V létě používáte lehkou, na jaře a na podzim celoroční a při jejich spojení máte na zimu thermo přikrývku s izolační vzduchovou kapsou. Přikrývka je praktická také pro návštěvy, kdy z jedné přikrývky vytvoříte dvě.


Hledáte LUXUSNÍ přikrývku s jemnou výplní a bavlněnou tkaninou?

Celoroční přikrývka z kvalitní tkaniny z dlouhovlákné česané bavlny v kombinaci s vysoce jemnou výplní je správnou volbou pro náročné. Přikrývka EXCLUSIVE SATÉN s výplní z méně objemných mikrovláken připomíná svojí jemností přikrývky péřové. Navíc tkanina s úpravou ALOE VERA příznivě působí na pokožku.


Preferujete kvalitní PÉŘOVÉ přikrývky?

Celoroční přikrývka COMTESSA PLUS Sq 6 je plněná velmi kvalitním jemným prachovým peřím, které prošlo procesem sterilizace. Kazetový prošev zajišťuje rovnoměrné rozvrstvení peří a je zárukou luxusu a pohody pro příznivce tradičních péřových výrobků.


Péče a praní

Přikrývky doporučujeme při běžném používání prát po 2 letech a pravidelně větrat. Při znečistění lze prát při teplotě 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Dbejte na max. množství pouze 1/3 obvyklé dávky pracího prášku, aby došlo k jeho úplnému odeprání. Je třeba minimálně 5x máchat na nejnižší možné otáčky a co nejkratší dobu, aby nedošlo k potrhání výplně. Vzhledem k objemu, který velmi dobře nasakuje vodu, je nutné prát v pračce s náplní na 7kg suchého prádla, aby nedošlo k poškození pračky.
Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme nákup přikrývky CLASSIC nebo BASIC se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).


... přejeme Vám příjemný a ničím nerušený spánek pod přikrývkami SCANquilt.