HLAVNÍ STRANA - PŘIKRÝVKY

Přikrývky pro komfortní spánek

Pro usnadnění výběru značíme hřejivost přikrývek koeficientem Sq:
- lehké, hřejivosti Sq 2 a 3, vhodné pro letní dny nebo do teplejších místností
- celoroční, hřejivosti Sq 4, Sq 5 a Sq 6, vhodné pro celoroční použití, liší se množstvím výplně a různým provedením
- thermo, hřejivosti Sq 7 a Sq 9, přikrývky se vzduchovou izolační kapsou určené do chladnějších místností nebo pokud jste zimomřivější

Prošívané nealergenní přikrývky SCANquilt jsou více než dvacet let vyráběny s nejvyšší péčí a získaly si oblibu pro příjemný omak, trvanlivost a vysokou kvalitu používaných materiálů i zpracování. Při vrstvení jemných pavučin z kvalitních polyesterových prostorově tvarovaných vláken se nepoužívají žádné chemikálie, proto si naše přikrývky zachovávají měkkost, splývavost a objemovou stálost po dlouhou dobu.

CLASSIC SLIM
CLASSIC SLIM
Sq 2 - lehká
od 890 Kč
CLASSIC LIGHT
CLASSIC LIGHT
Sq 3 - lehká
od 590 Kč
COMFORT COTTON LIGHT- antibakteriální
COMFORT COTTON LIGHT- antibakteriální
Sq 3 - lehká
od 1890 Kč
SOFT
SOFT
Sq 4 - celoroční
od 1190 Kč
BASIC
BASIC
Sq 4 - celoroční
od 1390 Kč
CLASSIC
CLASSIC
Sq 5 - celoroční
od 1690 Kč
SOFT COMFORT
SOFT COMFORT
Sq 4 - celoroční
od 1990 Kč
COMFORT COTTON - antibakteriální
COMFORT COTTON - antibakteriální
Sq 5 - celoroční
od 2390 Kč
COMFORT COTTON PLUS - antibakteriální
COMFORT COTTON PLUS - antibakteriální
Sq 6 - celoroční
od 2490 Kč
MEDIC AS/AB - se stříbrem
MEDIC AS/AB - se stříbrem
Sq 5 - celoroční
od 2490 Kč
MEDIC SILVER AB/AS
MEDIC SILVER AB/AS
Sq 4 - celoroční
od 4550 Kč
EXCLUSIVE CLIMA - termoregulační
EXCLUSIVE CLIMA - termoregulační
Sq 5 - celoroční
od 5550 Kč
EXCLUSIVE AV
EXCLUSIVE AV
Sq 4 - celoroční
od 4750 Kč
DUPLEX PLUS
DUPLEX PLUS
Sq 7-3, 1 ks celoroční a 1 ks lehká
od 2390 Kč
THERMO PLUS
THERMO PLUS
Sq 7 - thermo
od 1890 Kč
COMFORT THERMO
COMFORT THERMO
Sq 9 - thermo
od 3390 Kč
péřová COMTESSA PLUS
péřová COMTESSA PLUS
Sq 6 - celoroční
od 5750 Kč
dětská přikrývka CLASSIC
dětská přikrývka CLASSIC
Sq 5 - celoroční
od 690 Kč
botičky THERMO
botičky THERMO
 
od 1290 Kč

Jak vybírat přikrývky...

Požadavky na přikrývku jsou velmi individuální, při jejím výběru je rozhodující, v jak chladném nebo teplém prostředí spíte a jak se při spánku cítíte tepelně komfortně.
Výběr však začíná volbou rozměru, v našem sortimentu naleznete běžný rozměr 140 x 200 cm, prodlouženou přikrývku 140 x 220 cm nebo partnerskou (francouzskou) 240 x 200 cm (šíře x délka). Dále je nutné vědět, zda hledáte méně hřejivou lehkou přikrývku (označujeme hřejivostí Sq 2 nebo Sq 3), celoroční (Sq 4, Sq5, Sq 6) nebo teplejší thermo (Sq 7, Sq 9). Možná také zvažujete antialergenní přikrývku se stříbrem nebo kvalitnější, luxusnější přikrývku v duchu nejnovějších trendů.

Zde je několik tipů, co od své přikrývky můžete očekávat s doporučením na naše konkrétní modely.


Lehká přikrývka nebo tenká letní.

Jako letní doporučujeme naši nejtenčí přikrývku CLASSIC SLIM s hřejivostí Sq 2. CLASSIC LIGHT s hřejivostí Sq 3 (obsahuje více výplně) je vhodná také na léto nebo pokud celoročně spíte pod lehkou dekou v teplejší místnosti.


Hledáte naše standardní nejprodávanější celoroční přikrývky?

BASIC Sq 4 a nejprodávanější CLASSIC Sq 5 patří mezi naše nejoblíbenější celoroční modely.

Pokud hledáte nejlevnější celoroční přikrývku SCANquilt, nechte se obejmout měkkou a splývavou SOFT Sq 4, která je provedena z velmi hebké tkaniny ze speciálně upraveného polyesterového mikrovlákna, vyniká svojí jemností, měkkostí, ale i dlouhou trvanlivostí.


Máte rádi opravdu hřejivou přikrývku?

Velmi hřejivá THERMO PLUS Sq 7 je vhodná do chladnějších místností nebo pokud jste zimomřivější.

Tip: DUPLEX PLUS Sq 3-7 - univerzální přikrývka pro všechny sezóny
Dvě samostatné přikrývky, lehká (Sq 3) a celoroční (Sq 4) jsou spolu sepnuty pomocí suchých zipů. V létě používáte lehkou, na jaře a na podzim celoroční a při jejich spojení máte na zimu thermo přikrývku s izolační vzduchovou kapsou. Přikrývka je praktická také pro návštěvy, kdy z jedné přikrývky vytvoříte dvě.


Potřebujete ANTIALERGICKÉ přikrývky se stříbrem?

Doporučujeme celoroční MEDIC SILVER nebo MEDIC AS/AB (antistress/antibacterial). Víte, že ve starověku se dávala do amfory s pitnou vodou stříbrná mince, aby se voda nekazila tak rychle?
Pro alergiky či astmatiky, kteří mají vysoké nároky na hygienické prostředí svého lůžka, doporučujeme antialergenní přikrývky se stříbrem. Ionty stříbra ve výplni obou modelů přirozeně zabraňují množení bakterií a roztočů a zneškodňují je. Stříbrná vlákna zatkaná ve tkanině u modelu MEDIC SILVER navíc znásobují antialergenní účinky. Zatkaná uhlíková vlákna u modelu MEDIC AS/AB zabraňují výskytu elektrostatického pole a přispívají tak ke klidnějšímu spánku.


Dáváte přednost velmi kvalitní řadě COMFORT s tkaninou ze 100% bavlny, 10kanálovými dutými vlákny a perfektním zpracováním?

Doporučujeme Vám modely COMFORT COTTON s výplní z 10kanálových dutých vláken s vyšší izolační schopností a menším objemem. Vybírejte lehkou COMFORT COTTON LIGHT Sq 3 nebo celoroční COMFORT COTTON Sq 6. Kvalitní, jemná a hustá tkanina z dlouhovlákné česané bavlny je určena pro ty, kdo mají rádi přírodní materiály.


Hledáte LUXUSNÍ přikrývky s jemnou výplní a bavlněnou tkaninou?

Celoroční přikrývky z kvalitní tkaniny z dlouhovlákné česané bavlny v kombinaci s vysoce jemnou výplní jsou správnou volbou pro náročné. Přikrývky EXCLUSIVE s výplní z méně objemných mikrovláken připomínají svojí jemností přikrývky péřové. Navíc tkanina s úpravou ALOE VERA příznivě působí na pokožku, model EXCLUSIVE CLIMA Sq 5 zase vyniká termoregulační schopností. Přikrývka ROYAL Sq 5 se vyznačuje jako jediná v našem sortimentu kazetami se sypkou výplní z polyesterových vloček a svým charakterem připomíná péřovou přikrývku.

Tip: EXCLUSIVE CLIMA - vyrovnávání teplotních rozdílů - termoregulace
Termoregulační vlastnosti EXCLUSIVE CLIMA zabezpečují parafínové mikrokapsle, které jsou do vláken zapuštěny speciální technologií při spřádání. Parafínová vrstvička během zahřívání absorbuje nahromaděné teplo, na druhou stranu pokud se během noci prostředí ochlazuje, akumulované teplo se uvolňuje, zahřívá a částečně tak vyrovnává teplotní rozdíly při spánku. Tento proces chrání před rušivými výkyvy teplot během spánku a udržuje příjemné prostředí během spánku.


Preferujete kvalitní PÉŘOVÉ přikrývky?

Celoroční přikrývka COMTESSA PLUS Sq 6 je plněná velmi kvalitním jemným prachovým peřím, které prošlo procesem sterilizace. Kazetový prošev zajišťuje rovnoměrné rozvrstvení peří a je zárukou luxusu a pohody pro příznivce tradičních péřových výrobků.


Péče a praní

Přikrývky doporučujeme při běžném používání prát po 2 letech a pravidelně větrat. Při znečistění lze prát při teplotě 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Dbejte na max. množství pouze 1/3 obvyklé dávky pracího prášku, aby došlo k jeho úplnému odeprání. Je třeba minimálně 5x máchat a odstřeďovat nejdéle 30 sekund, aby nedošlo k potrhání výplně. Vzhledem k objemu, který velmi dobře nasakuje vodu, je nutné prát v pračce s náplní na 7kg suchého prádla, aby nedošlo k poškození pračky.
Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme nákup přikrývky CLASSIC nebo BASIC se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).


... přejeme Vám příjemný a ničím nerušený spánek pod přikrývkami SCANquilt.