Přikrývky ... pro ty, kteří umějí spát

Pro usnadnění výběru značíme hřejivost přikrývek koeficientem Sq:
- lehké, hřejivosti Sq 2 a 3, vhodné pro letní dny nebo do teplejších místností
- celoroční, hřejivosti Sq 4, Sq 5 a Sq 6, vhodné pro celoroční použití, liší se množstvím výplně a různým provedením
- thermo, hřejivosti Sq 7 a Sq 9, přikrývky se vzduchovou izolační kapsou určené do chladnějších místností nebo pokud jste zimomřivější

Prošívané nealergenní přikrývky SCANquilt jsou více než dvacet let vyráběny s nejvyšší péčí a získaly si oblibu pro příjemný omak, trvanlivost a vysokou kvalitu používaných materiálů i zpracování. Při vrstvení jemných pavučin z kvalitních polyesterových prostorově tvarovaných vláken se nepoužívají žádné chemikálie, proto si naše přikrývky zachovávají měkkost, splývavost a objemovou stálost po dlouhou dobu.

od 550 Kč
přikrývka CLASSIC SLIM
Sq 2 - lehká
od 590 Kč
přikrývka CLASSIC LIGHT
Sq 3 - lehká
od 1490 Kč
přikrývka SOFT
Sq 4 - celoroční
od 1590 Kč
přikrývka BASIC
Sq 4 - celoroční
od 690 Kč
přikrývka CLASSIC - nejprodávanější
Sq 5 - celoroční
od 2590 Kč
přikrývka COMFORT COTTON - antibakteriální
Sq 4 - celoroční
od 2690 Kč
přikrývka COMFORT COTTON PLUS - antibakteriální
Sq 5 - celoroční
od 4550 Kč
přikrývka MEDIC SILVER - se stříbrem
Sq 4 - celoroční
od 5450 Kč
přikrývka EXCLUSIVE SATÉN - bavlna s Aloe vera
Sq 5 - celoroční
od 2690 Kč
přikrývka DUPLEX PLUS
Sq 7 - Sq 3, 1 ks celoroční a 1 ks lehká
od 2190 Kč
přikrývka THERMO PLUS
Sq 7 - thermo
od 5990 Kč
péřová přikrývka COMTESSA PLUS
Sq 6 - celoroční
od 18900 Kč
péřová přikrývka TOP DREAM
Sq 4 - celoroční
od 1990 Kč
péřová deka ALKANTA
hnědá
od 1290 Kč
botičky THERMO
 

Jak vybírat přikrývky...

Požadavky na přikrývku jsou velmi individuální, při jejím výběru je rozhodující, v jak chladném nebo teplém prostředí spíte a jak se při spánku cítíte tepelně komfortně.
Výběr však začíná volbou rozměru, v našem sortimentu naleznete běžný rozměr 140 x 200 cm, prodlouženou přikrývku 140 x 220 cm na jednolůžko nebo francouzkou (partnerskou) 240 x 200 cm (šíře x délka) na dvoulůžko. Dále je nutné vědět, zda hledáte méně hřejivou lehkou přikrývku (označujeme hřejivostí Sq 2 nebo Sq 3), celoroční (Sq 4, Sq5, Sq 6) nebo teplejší thermo (Sq 7, Sq 9). Možná také zvažujete antialergenní přikrývku se stříbrem nebo kvalitnější, luxusnější přikrývku v duchu nejnovějších trendů.

Zde je několik tipů, co od své přikrývky můžete očekávat s doporučením na naše konkrétní modely.


Lehká přikrývka nebo tenká letní.

Jako letní doporučujeme naši nejtenčí přikrývku CLASSIC SLIM s hřejivostí Sq 2. CLASSIC LIGHT s hřejivostí Sq 3 (obsahuje více výplně) je vhodná také na léto nebo pokud celoročně spíte pod lehkou dekou v teplejší místnosti.


Hledáte naše standardní nejprodávanější celoroční přikrývky?

BASIC Sq 4 a nejprodávanější CLASSIC Sq 5 patří mezi naše nejoblíbenější celoroční modely.

Pokud hledáte nejlevnější celoroční přikrývku SCANquilt, nechte se obejmout měkkou a splývavou SOFT Sq 4, která je provedena z velmi hebké tkaniny ze speciálně upraveného polyesterového mikrovlákna, vyniká svojí jemností, měkkostí, ale i dlouhou trvanlivostí.


Máte rádi opravdu hřejivou přikrývku?

Velmi hřejivá THERMO PLUS Sq 7 je vhodná do chladnějších místností nebo pokud jste zimomřivější.

Tip: DUPLEX PLUS Sq 3-7 - univerzální přikrývka pro všechny sezóny
Dvě samostatné přikrývky, lehká (Sq 3) a celoroční (Sq 4) jsou spolu sepnuty pomocí suchých zipů. V létě používáte lehkou, na jaře a na podzim celoroční a při jejich spojení máte na zimu thermo přikrývku s izolační vzduchovou kapsou. Přikrývka je praktická také pro návštěvy, kdy z jedné přikrývky vytvoříte dvě.


Hledáte LUXUSNÍ přikrývku s jemnou výplní a bavlněnou tkaninou?

Celoroční přikrývka z kvalitní tkaniny z dlouhovlákné česané bavlny v kombinaci s vysoce jemnou výplní je správnou volbou pro náročné. Přikrývka EXCLUSIVE SATÉN s výplní z méně objemných mikrovláken připomíná svojí jemností přikrývky péřové. Navíc tkanina s úpravou ALOE VERA příznivě působí na pokožku.


Preferujete kvalitní PÉŘOVÉ přikrývky?

Celoroční přikrývka COMTESSA PLUS Sq 6 je plněná velmi kvalitním jemným prachovým peřím, které prošlo procesem sterilizace. Kazetový prošev zajišťuje rovnoměrné rozvrstvení peří a je zárukou luxusu a pohody pro příznivce tradičních péřových výrobků.


Péče a praní

Přikrývky doporučujeme při běžném používání prát po 2 letech a pravidelně větrat. Při znečistění lze prát při teplotě 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Dbejte na max. množství pouze 1/3 obvyklé dávky pracího prášku, aby došlo k jeho úplnému odeprání. Je třeba minimálně 5x máchat a odstřeďovat nejdéle 30 sekund, aby nedošlo k potrhání výplně. Vzhledem k objemu, který velmi dobře nasakuje vodu, je nutné prát v pračce s náplní na 7kg suchého prádla, aby nedošlo k poškození pračky.
Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme nákup přikrývky CLASSIC nebo BASIC se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).


... přejeme Vám příjemný a ničím nerušený spánek pod přikrývkami SCANquilt.


Sledujte násFacebookInstagramYouTube