Přikrývky pro komfortní spánek

Pro usnadnění výběru značíme hřejivost přikrývek koeficientem Sq:
- lehké, hřejivosti Sq 2 a 3, vhodné pro letní dny nebo do teplejších místností
- celoroční, hřejivosti Sq 4, Sq 5 a Sq 6, vhodné pro celoroční použití, liší se množstvím výplně a různým provedením
- thermo, hřejivosti Sq 7 a Sq 9, přikrývky se vzduchovou izolační kapsou určené do chladnějších místností nebo pokud jste zimomřivější

Prošívané nealergenní přikrývky SCANquilt jsou více než dvacet let vyráběny s nejvyšší péčí a získaly si oblibu pro příjemný omak, trvanlivost a vysokou kvalitu používaných materiálů i zpracování. Při vrstvení jemných pavučin z kvalitních polyesterových prostorově tvarovaných vláken se nepoužívají žádné chemikálie, proto si naše přikrývky zachovávají měkkost, splývavost a objemovou stálost po dlouhou dobu.

od 550 Kč
přikrývka CLASSIC SLIM
Sq 2 - lehká
od 590 Kč
přikrývka CLASSIC LIGHT
Sq 3 - lehká
od 2990 Kč
přikrývka COTTON SATÉN LIGHT AV/EC
Sq 3 - lehká
od 1490 Kč
přikrývka SOFT
Sq 4 - celoroční
od 1590 Kč
přikrývka BASIC
Sq 4 - celoroční
od 1790 Kč
přikrývka CLASSIC - nejprodávanější
Sq 5 - celoroční
od 2590 Kč
přikrývka COMFORT COTTON - antibakteriální
Sq 4 - celoroční
od 2690 Kč
přikrývka COMFORT COTTON PLUS - antibakteriální
Sq 5 - celoroční
od 4550 Kč
přikrývka MEDIC SILVER - se stříbrem
Sq 4 - celoroční
od 5450 Kč
přikrývka EXCLUSIVE SATÉN - bavlna s Aloe vera
Sq 5 - celoroční
od 5550 Kč
přikrývka EXCLUSIVE CLIMA - termoregulační
Sq 5 - celoroční
od 2690 Kč
přikrývka DUPLEX PLUS
Sq 7 - Sq 3, 1 ks celoroční a 1 ks lehká
od 2190 Kč
přikrývka THERMO PLUS
Sq 7 - thermo
od 3490 Kč
přikrývka COMFORT THERMO
Sq 9 - thermo
od 5990 Kč
přikrývka péřová COMTESSA PLUS
Sq 6 - celoroční
od 18900 Kč
péřová přikrývka TOP DREAM
Sq 4 - celoroční
od 690 Kč
dětská přikrývka CLASSIC
Sq 5 - celoroční
od 1990 Kč
péřová deka ALKANTA
smetanová
od 1990 Kč
péřová deka ALKANTA
hnědá
od 1290 Kč
botičky THERMO
 

Jak vybírat přikrývky...

Požadavky na přikrývku jsou velmi individuální, při jejím výběru je rozhodující, v jak chladném nebo teplém prostředí spíte a jak se při spánku cítíte tepelně komfortně.
Výběr však začíná volbou rozměru, v našem sortimentu naleznete běžný rozměr 140 x 200 cm, prodlouženou přikrývku 140 x 220 cm nebo partnerskou (francouzskou) 240 x 200 cm (šíře x délka). Dále je nutné vědět, zda hledáte méně hřejivou lehkou přikrývku (označujeme hřejivostí Sq 2 nebo Sq 3), celoroční (Sq 4, Sq5, Sq 6) nebo teplejší thermo (Sq 7, Sq 9). Možná také zvažujete antialergenní přikrývku se stříbrem nebo kvalitnější, luxusnější přikrývku v duchu nejnovějších trendů.

Zde je několik tipů, co od své přikrývky můžete očekávat s doporučením na naše konkrétní modely.


Lehká přikrývka nebo tenká letní.

Jako letní doporučujeme naši nejtenčí přikrývku CLASSIC SLIM s hřejivostí Sq 2. CLASSIC LIGHT s hřejivostí Sq 3 (obsahuje více výplně) je vhodná také na léto nebo pokud celoročně spíte pod lehkou dekou v teplejší místnosti.


Hledáte naše standardní nejprodávanější celoroční přikrývky?

BASIC Sq 4 a nejprodávanější CLASSIC Sq 5 patří mezi naše nejoblíbenější celoroční modely.

Pokud hledáte nejlevnější celoroční přikrývku SCANquilt, nechte se obejmout měkkou a splývavou SOFT Sq 4, která je provedena z velmi hebké tkaniny ze speciálně upraveného polyesterového mikrovlákna, vyniká svojí jemností, měkkostí, ale i dlouhou trvanlivostí.


Máte rádi opravdu hřejivou přikrývku?

Velmi hřejivá THERMO PLUS Sq 7 je vhodná do chladnějších místností nebo pokud jste zimomřivější.

Tip: DUPLEX PLUS Sq 3-7 - univerzální přikrývka pro všechny sezóny
Dvě samostatné přikrývky, lehká (Sq 3) a celoroční (Sq 4) jsou spolu sepnuty pomocí suchých zipů. V létě používáte lehkou, na jaře a na podzim celoroční a při jejich spojení máte na zimu thermo přikrývku s izolační vzduchovou kapsou. Přikrývka je praktická také pro návštěvy, kdy z jedné přikrývky vytvoříte dvě.


Hledáte LUXUSNÍ přikrývky s jemnou výplní a bavlněnou tkaninou?

Celoroční přikrývky z kvalitní tkaniny z dlouhovlákné česané bavlny v kombinaci s vysoce jemnou výplní jsou správnou volbou pro náročné. Přikrývky EXCLUSIVE s výplní z méně objemných mikrovláken připomínají svojí jemností přikrývky péřové. Navíc tkanina s úpravou ALOE VERA příznivě působí na pokožku, model EXCLUSIVE CLIMA Sq 5 zase vyniká termoregulační schopností.

Tip: EXCLUSIVE CLIMA - vyrovnávání teplotních rozdílů - termoregulace
Termoregulační vlastnosti EXCLUSIVE CLIMA zabezpečují parafínové mikrokapsle, které jsou do vláken zapuštěny speciální technologií při spřádání. Parafínová vrstvička během zahřívání absorbuje nahromaděné teplo, na druhou stranu pokud se během noci prostředí ochlazuje, akumulované teplo se uvolňuje, zahřívá a částečně tak vyrovnává teplotní rozdíly při spánku. Tento proces chrání před rušivými výkyvy teplot během spánku a udržuje příjemné prostředí během spánku.


Preferujete kvalitní PÉŘOVÉ přikrývky?

Celoroční přikrývka COMTESSA PLUS Sq 6 je plněná velmi kvalitním jemným prachovým peřím, které prošlo procesem sterilizace. Kazetový prošev zajišťuje rovnoměrné rozvrstvení peří a je zárukou luxusu a pohody pro příznivce tradičních péřových výrobků.


Péče a praní

Přikrývky doporučujeme při běžném používání prát po 2 letech a pravidelně větrat. Při znečistění lze prát při teplotě 60 °C, kdy již dochází k potřebnému odeprání nečistot a likvidaci mikroorganismů. Dbejte na max. množství pouze 1/3 obvyklé dávky pracího prášku, aby došlo k jeho úplnému odeprání. Je třeba minimálně 5x máchat a odstřeďovat nejdéle 30 sekund, aby nedošlo k potrhání výplně. Vzhledem k objemu, který velmi dobře nasakuje vodu, je nutné prát v pračce s náplní na 7kg suchého prádla, aby nedošlo k poškození pračky.
Při vyšších nárocích na hygienu a sterilnost s nutností praní až na 95 °C doporučujeme nákup přikrývky CLASSIC nebo BASIC se směsovou tkaninou (65% polyester 35% bavlna).


... přejeme Vám příjemný a ničím nerušený spánek pod přikrývkami SCANquilt.


Sledujte násFacebookInstagram